Avrupa LCS’ te haftanın ilk günü yapılan maçlar hem takımların sıralamasını etkiledi. Hemde seyir zevki yüksek bir gün sundu. Maçları güncel vadi okurları için inceledik.

 

COPENHAGEN WOLVES – ROCCAT:

 

Günün ilk maçı Copenhager wolves ile Roccat takımları arasındaydı. Sezona iddialı başlayan Roccat ekibi kaybettiği maçlar yüzünden ligde istediği yere gelememiş ve hayranlarını üzmüştü. Ligde yakın takibe aldığı CW ekibi ile kader maçına çıkan ekip, yüksek riskli bir takım kompozisyonu kurdu. Mücadele 35. dakikaya kadar CW nin baskısı ile sürdü. Ardından 18 dakika boyunca ortaya koyan oyun adeta satranç tahtasında ki stratejik hamleleri anımsattı. Ancak baron çevresine takım halinde kamp atan CW ekibiyle girdiği talihsiz mücadelede eriyince çok anlar yaşayan Roccat ekibini sahneye çıkan ormancıları Jankos kurtarmayı başardı. Son nexus kulesini savunup üstüne karşı takımı eriterek 3 te 3 almayı başaran Polonyalı oyuncu aynı zamanda takımına ejder ve baronu da kazandırmayı başardı.Bu noktadan sonra rüzgarı arkasına alan Roccat ekibi yapılabilecek en kötü hamleleri, en kısa sürede yaptı ve kader maçını elinin tersiyle iterek oyunu rakibine kazandırdı.

 

H2K – FNATIC

 

Dünya şampiyonası sonucu flaş ayrılıklarla hayranlarını üzen takım, Yellowstar dışındaki tüm oyuncularını kaybetmiş, ilk maçta ligin iddialı ekibi Elements’ i zorlanmadan geçince rakiplerini tebrik eden Yellowstar’ ın Rekkles’ e sarılma hareketi lige damga vurmuştu. Herkes Fnatic’ i dünya şampiyonası Samsung Galaxy’ ye benzetirken ligde kore rüzgarı estiren ekip son haftaya ikinci sırada girerek Fnatic ruhunu yansıtmış ve yaşatmıştı. Öte taraftan 2013 te kurulan ve lige ilk kez çıkan H2K, orta koridoruna yaptığı transferle deprem etkisi yaratmıştı. Mücadeleyi en önemli yapan nokta ise iki ekibinde aynı puanda oluşu ve sonucun muhtemel 2. yi belirleyişiydi.
Mücadelenin ilk dakikalarında 2 skor alan Fnatic 10. dakikada yaptığı kule altı denemesi ile 2 skor daha aldı. Ardından mücadeleyi kontrollü şekilde devam ettiren ekip rakibini hata yapmaya zorladı. 30 dakikaya kadar rahat bir oyun sürdüren Fnatic 30. dakikada oyunu bitirerek ilk günden 2. liği garantiledi. Maça damgasını vuran hareket ise Steeelback’ in Ezreal ultisi ile iki kez rakip maviyi çalma girişimi idi.

 

SK GAMING – MEET YOUR MAKERS

 

Günün 3. maçı ligin zirvesinde yer alan SK Gaming’ in karşısında yer alan takım, pek çok başarılı oyuncudan kurulmasına rağmen büyük hayal kırıklığı yaratan Meet Your Makers idi. SK kompozisyonunu savaş odaklı kurarken, MYM görev odaklı kompoziyonu tercih etti. Koridor değişimi ile başlayan mücadele ilk ejderi SK’ in 4. dakikada alması ile sonucu hissettirmeye başladı. Karşılıklı kule değişimleri sonucu yaklaştırmaya devam ederken iki ekipte 8. dakikada nexus kulelerine dayanmayı başardı. Bu noktada 2 skor almayı başaran SK Gaming ekibi rakip inhibitör kulesini 8. dakika’ da yıktı. 2. enerji’ yi alan SK ile 13. dakikada 8 kule yıkılmış, 2 ejder katledilmiş oldu.4. Ejder yaklaşırken SK’ e engel olmak isteyen MYM ekibi, takım savaşında yaptığı büyük hatalar yüzünden geri dönmek zorunda kalınca 4. ejderi Sk’ e kaptırdı. Görüşü olmayan çalılara kafa atmaya devam eden MYM ekibi verdiği kayıplarla rakibine avantaj kazandırmaya devam etti. İlah olan Lucian 2 saniye içerisinde mavi güçlendirme katletme gücüne ulaşınca oyunu taşımaya başladı ve rakip nexus kulelerine kadar oyunu taşıdı. baron güçlendirmesini kazanan SK ekibi müthiş bir takım savaşıyla katliam yapınca oyun tamamlanmış oldu.

 

GIANTS GAMING – ELEMENTS

 

Lige fırtına gibi başlayıp domine etmesi beklenen Elements yaptığı transferlerle adından söz ettirmişti. Ancak gösterdiği performans büyük bir hüsrana neden oldu. Diğer taraftan GG ekibi, EL gibi ligin son sıralarında kalmıştı. Erken oyunda Krepo aldığı 2 harika skorla takımına moral kazandırdı. Ardından LeBlanc kasınca oyunu ciddi anlamda taşımaya başladı. Oyuna kötü başlayan Twisted Fate tek başına oyunu kazanmaya çalıştı. İki nexus kulesini yıktı ancak nexusa vurmaya başlarken yakalandı ve EL için kısmen rahat bir maç oldu.

 

UNICORNS OF LOVE – GAMBIT GAMING

Günün son maçı yaptığı ilginç seçimlerle başarıya ulaşan ve herkesi şaşırtan UOF ile – Ligin üst sıralarındaki GG arasındaydı. Mücadele GG’ nin üstünlüğüyle bitti ve 9. hafta ilk gün maçları tamamlanmıştı.

Yorum Yaz

E-Posta adresiniz yayınlanmayacak.