Gambit Gaming, 2 hafta önce niQ yerine, orta koridora geçici olarak Betsy‘yi almıştı. Gambit Gaming’in bu oyuncudan beklentileri yüksek olmasa da Betsy, çok iyi oyunlarıyla, özellikle Fnatic’e karşı Ahri ile yaptığı muhteşem KDA ile dikkatleri üzerine topladı. Betsy‘nin takıma katılmasından itibaren Gambit Gaming, zafer yüzü görmeye başladı ve en zorlu rakipleri bile önünde diz çöktürdü. Bu sayede Gambit Gaming, 2 hafta yenilgi almadan “0” galibiyet “5” mağlubiyetlik skorunu, “7″ galibiyet “5” mağlubiyete getirerek Avrupa LCS sıralamasında 4. sıraya yerleşti.

Tüm bu olaylar karşısında Gambit Gaming, geçici olarak aldığı Besty ile ilgili ne yapacağını düşünmeye başladı. Etraflıca düşündü ve Betsy‘nin niQ’e göre takım dinamiklerine daha uygun olduğuna karar verdi ve Betsy‘yi takımın as kadrosuna dahil ederek, niQ‘i yedeğe çekti.

IEM Katowice turnuvasına 2 hafta kala bu değişiklikle Gambit Gaming, turnuva için inancını güçlendirdi.

Transfer hakkında Betsy:

“Gambit gibi büyük bir takımda oynama fırsatı elde ettiğim için çok mutluyum. Gerçekten, Gambit’teki her oyuncuyla ayrı ayrı, oynarken zevk alıyorum. Ayrıca takımımla daha fazla galibiyete imza atmak için sabırsızlanıyorum. ” dedi.

Gambit Gaming kadrosu:

Lucas “Cabochard” Simon-Meslet – Üst Koridor
Danil “Diamondprox” Reshetnikov – Ormancı
Felix “Betsy” Edling – Orta Koridor
Kristoffer “P1noy” Pedersen – Nişancı
Edward “Edward” Abgaryan – Destek
Sebastian “niQ” Robak – YEDEK Orta Koridor

Yorum Yaz

E-Posta adresiniz yayınlanmayacak.