Elektronik Spor, Türkiyede, Dünya baz alındıgında yeni yeni gelişiyor. Türkiyede Elektronik Sporun gelişmesi için kurulan takımlardan biri de Crew E-Sports Club‘dır.

crew

Takımın menajeri Mustafa Egemen takım için ”E-Sporun çok kötü bir yerde olduğunu biliyorduk ve üzülmekteydik. Anladık ki ateşin içine elimizi sokmazsak bu iş olmayacaktı. Crew E-Sports’u ateşe atladıktan sonra küllerinden yeniden doğan anka olarak görüyorum.” sözlerini söylemiştir. Crew E-Sports Club sadece League Of Legends baz alınarak kurulmadı aynı zamanda Bayan Point Blank takımı da oluşturdu.

Crew E-sports şu anda Yükselme Ligi‘indeki 6 takımdan biri. Takımın Ormancı rolüne daha önce Yükselme ve Şampiyonluk liginde tecrübeleri bulundan Aykut ”Euphony” Özgan getirildi. Ligin genç yeteneklerinden birisi olan olarak gösterebileceğimiz Gökhan ”Madness” Uçar ve Sergen ”Barcode” Öz alt koridoru oluşturdu. Daha önce Avrupa‘dan birçok teklif alan Barcode, ülkesi Türkiye için oynamayı seçti. Takımda 2 Polonya asıllı oyuncu olduğunu belirten Mustafa Egemen, Yukarı Koridora Batı Avrupa sunucusunda ün salmış Marcin “Unknown” Kubicki’nin yer aldığını belirtti. Orta Koridoru ise Michał “Ravenno” Owczarski tamamladı. Ligde daha önce Saldırı Gücü Taşıyıcısı olarak gördüğümüz Yağız ”Komodo” Akın ise takımın koçluğunu üstlenmekte.

Takıma hem koçluk, hem de genel iş bilgisi olarak çok yardımı dokunduğunu belirten Menajer Mustafa Egemen sözlerini “Takım olarak eksiğimiz olduğunu düşünmüyorum. Biraz şansızlıkla karşılaştık ama hepsini aştık gümbür gümbür geliyoruz” şeklinde tamamladı. Takım, farklı yerlerdeki farklı tecrübelerini kullanarak şampiyonluk ligine çıkma niyetinde. Crew E-Sports Club ve Takımın Menajeri Mustafa Egemen‘e keyifli röportajı için teşekkür ederiz. Son yıllarda ortaya çıkan E-spor Takımlarına başarılar dileriz.

Yorum Yaz

E-Posta adresiniz yayınlanmayacak.