Şampiyonluk Ligi 6. gün maçlarını bugün oynandı. Maçlardan sıra DP ve HWA maçına geldiğinde, dakika 25‘e kadar hiçbir sıkıntı olmayan maçta bir anda oyuncuların oyun ile bağlantısı koptu ve karakterler rastgele yürümeye başladı.

Farkedilince, oyuna hemen duraklatma atıldı. Duraklatma 30 dakikadan fazla sürdü, duraklatmadan biraz süre geçtikten sonra sunucular Jhonnie ve Rengarnur, maçın devam ettirileceğini, devam ettirildikten sonra takımların birbirlerine dokunmayacağını (olaysız dağılacaklarını) söyledi.Fakat duraklatma açılır açılmaz, orta koridorda 5 kişi olan HWA takımı, 3 kişi olan DP takımı üzerine saldırdı. O esnada kameradan da görüleceği üzere DP oyuncuları sinirlendi. Fakat bu olayın ardından HWA enteresan hareketler yapmaya başladı, gereksiz sıçramalar attı, gereksiz totemler attı… 3 kişiyi kesen HWA takımı bu hareketlerine rağmen orta koridorun 2. kulesini aldıktan sonra gelen DP oyuncuları tarafından kesildi ve avantajı alan taraf DP olmuş oldu. DP, oradan barona gitti. Baron alınırken baronun üst çalısında yayında da farkedileceği üzere “niQ“in bilgisayarında sıkıntı çıktı. O esnada niQ‘in sinirli anları canlı yayından da görüldü.

Fakat çok geçmeden sunucular tarafından yapılan bilgilendirmeye göre niQ‘in bilgisayarında bir sıkıntı olduğu ve maçın geçersiz olduğu, maçın ise yarın (5 Temmuz 2015) tekrarlanacağı bildirildi.

NOT: Yasaklamalar ve seçimler aynı kalmayacak. Yani yarın sıfırdan bir maç oynanacak, muhtemelen Ezreal’a bir ban göreceğiz.

İşte video:

 

Yorum Yaz

E-Posta adresiniz yayınlanmayacak.