Geçen yıl Samsung White takımı ile Dünya Şampiyonu ünvanı alan ve en iyi oyuncu (MVP) seçilen Mata, Çin LPL’deki Vici Gaming takımına yüksek bir ücretle transfer olmuştu. Kore’de yakaladığı başarıyı Çin LPL’de yakalayamayan Mata‘nın başı bu sefer büyük dertte.

Geçen haftalarda Demacia Kupası‘nda Invictus Gaming’e karşı oynadıkları maçlarda dalga amaçlı (troll) şampiyon seçimi olarak Jayce seçmişti. Bu seçiminden sonra Çin Espor komitesi tarafından 8000$ cezaya çarptırıldı. Ayrıca bütün maçlarda takımın teslim olmasına neden olan Mata, son 2 maçında da isteksiz bir şekilde tek eliyle oynadı.

Takım yetkilileri bu konuda bayağı şaşkın. Bu kadar büyük ücretler ödeyerek Mata‘yı transfer eden takım yetkilileri, Mata için ödenen bunca paranın ve sağlanan tüm olanakların kötüye kullanılmasının hiç profesyonelce olmadığını söylediler. Mata’nın Çin LPL’deki geleceğinin ne olacağı bilinmiyor ancak bu olaylar sonrasında eskisi kadar değerli bir oyuncu olmayacak gibi görünüyor.

2 Yanıt

 1. Doğan

  Haberi güzel yazmışsınız da mata edward gaming takımında değil ki 😀

  Cevapla
  • FMK

   Kusura bakmayın, bir anlık dalgınlıkla olay ile alakası olmayan Edward Gaming’i konuya dahil etmişim. Önemseyip yorum yazdığınız için teşekkür ederim.

   Cevapla

Yorum Yaz

E-Posta adresiniz yayınlanmayacak.