Black Eagles takımı başlarda Beşiktaş’ın espor takımı olması amacıyla kurulmuştu. Ancak başarı elde edemeyince Aces High takımı ile anlaşmış ve onlar Beşiktaş Espor takımı olmuştu. Hemen ardından Black Eagles takımının yükselme liginde Beşiktaş Espor adına mücadele edeceğini duyurulmuştu fakat sonradan yollarını ayırdıkları haberi gelmişti.

Bunun ardında yatan gizli sebep, şu an bütün LOL camiasının dilinde. Söylentilere göre olay şu şekilde gerçekleşiyor:

Takım arkadaşları nişancı Honos‘un oyununu beğenmediği için değişiklik yapmak istediklerini bildiriyor. Tabii ki Honos da kabul etmiyor. Bunun üzerine zoraki de olsa Honos anlaşma gereği, atılamayacağı için yedeğe çekiliyor. Ancak ortada takım adına bir pürüz kalıyor. Bu da takımın Honos‘un üstünde olması. Takım kurulurken Honos, “takımı kimin kurduğunun önemi yok, ben yaparım” diyor. Böylelikle takımın bütün yetkileri Honos üzerinde olmuş oluyor.

Maçların başlamasına 48 saat kala Honos, gururuna yediremeyip, takım arkadaşlarına eğer kendisine 20 bin Euro (~60 bin TL) vermezlerse turnuvadan çekileceğini söylüyor. Takım yetkilileri Riot ile iletişime geçse de Riot yapılacak hiçbir şeyin olmadığını söylüyor.

Kısa süre sonra Honos, 20 bin Euro (~60 bin TL) teklifinden vazgeçeceğini fakat takımda kendisinin oynayacağını ve diğer oyuncuların da kendisini takımın sahibi olarak görmesini istiyor. Bu teklifi kabul etmeyen diğer oyuncular, Honos tarafından birer birer dereceli takımdan çıkartılıyor ve yerlerini Honos‘un arkadaşları alıyor. Ardından takım dağılıyor.

Yorum Yaz

E-Posta adresiniz yayınlanmayacak.