Bugün yazdığımız haberde Dark Passage vs HWA karşılaşmasında gerçekleşen sorundan bahsetmiştik. Bu sorunda ters giden bir şeyler olduğunu da söylemiştik. Riot Games, çok geçmeden açıklamasını yaptı: HWA takımı kural ihlali yaptı, bunun sonucunda hükmen mağlup sayıldı.

Özetle: HWA, oyun duraklatılması kalktığında rakibine dalmaması gerekiyordu, fakat daldığı için, Riot Games tarafından kural ihlali olarak görüldü ve hükmen mağlup sayıldı.CEZA DETAYLARI

 

Takım: HWA.Gamesatış

Karar Tarihi: 4 Temmuz 2015

Karar: Hükmen mağlubiyet

 

İlgili Açıklama

Şampiyonluk Ligi takımlarından HWA.Gamesatış oyuncularından Sebastian “niQ760” Robak ve Piotr “SuperAZE” Prokop’un, Dark Passage ile oynadığı maçın 24.57’nci dakikasında gerçekleşen duraklatmanın ardından iki takıma da verilen “takım savaşına girmeme” talimatına uymamasından dolayı, HWA.Gamesatış takımı dürüstlük ve sportmenlik prensipleri dışında avantaj sağlamaya teşebbüs ettiği için hükmen mağlup sayılmıştır.

 

Konuyla Alakalı Kurallar

10.1.1.2 Rekabette Dürüstlük. Takımlardan tüm Şampiyonluk Ligi oyunlarında her zaman en iyi performanslarını sergileyerek oynamaları, adil oyun, dürüstlük ve iyi sportmenlik prensiplerine uygun olmayan her tür davranıştan kaçınmaları beklenmektedir. Bu kuralın ihlal edilip edilmediğini belirlerken takım kompozisyonu ve Seçme/Yasaklama fazı dikkate alınmayacaktır.

10.2.15 Uyumsuzluk. Hiçbir takım üyesi Riot Games görevlilerinin kararlarını veya talimatlarını uygulamayı reddedemez.

 

Karar

HWA.Gamesatış, Şampiyonluk Ligi’nde yer alan takımlarla paylaşılan ve taraflarınca da peşinen kabul edilen kurallar dahilinde, yukarıdaki kuralları sportmenlik dışı hareket yaparak ve hakem kararını dinlemeyerek ihlal etmiştir.

 

Uygulanmasına Karar Verilen Ceza

Takım, 2015 Şampiyonluk Ligi Yaz Mevsimi’nin 6. Hafta 1. Gün maçında Dark Passage’a karşı hükmen mağlup sayılmıştır.

Yorum Yaz

E-Posta adresiniz yayınlanmayacak.