Bugün akşam saatlerinde ortaya müthiş bir iddia ortaya atıldı. Sosyal paylaşım sitesi facebook ve forum sitesi olan Donanım Haber’de yer alan iddialara göre ünlü basketbol yorumcusu Kaan Kural Riot Games Türkiye ile görüşme halinde.

Şu sıralar NBA’in Türkiye’de yayınlanmıyor olması ve Kaan Kuralın League of Legends‘a olan ilgisi bu iddiaları güçlendiriyor. Peki bu iş birliğinin olma olasılığı nedir hep birlikte inceleyelim.

Varan 1: Sezon öncesi Riot Games Türkiye’nin yaptığı yayına konuk olan Kaan Kural oyunu yaklaşık 4 aydır izlediğini ve oyunu öğrenmeye başladığını ifade etmişti.

Varan 2: Bu yaz yapılan dünya şampiyonasına Riot Games Türkiye ekibi ve ünlü futbol spikeri Murat Kosova ile birlikte Seul’da canlı izledi.

Varan 3: Sezon öncesi yapılan uluslararası özel turnuvayı  izleyen Kaan Kural Beşiktaş E-spor takım kaptanı ve üst koridor oyuncusu Berke “Thaldrin” Demir ile Twitter’dan kısa bir sohbet gerçekleştirmişti.

Varan 4: 1 Kasım 2014’de Hürriyet Gazetesinde kendi köşesinde uzunca bir yazı yazmıştı ve gerçekten bu sektörden çok fazla etkilendiğini dile getirmişti.

Kendi adıma bir şeyler söylemem gerekirse umarım böyle bir birliktelik olur. NBA’in Türkiye’de yayınlandığı yıllar da gecelerim onun o muhteşem yorumlarıyla birlikte şenlenmişti ve izlemesi 10 kat daha fazla zevk veren bir şovu bizlere sunmuştu.

 

 

Yorum Yaz

E-Posta adresiniz yayınlanmayacak.