Kış Mevsimi Finali için lige verilen arada yapılan yükselme ligi karşılaşmalarının ilk haftası sona erdi. Yükselme Ligine bugün oynanan 3 maç ile devam edildi.

Günün ilk maçı Crew Gaming ve Oyun Hizmetleri (OHM) arasında oynandı. Crew maça hızlı başlayan taraf oldu. İlk 10 dakikada aradaki altın farkını 2 bin altına kadar çıkardı. Oyundaki ilk ejderhayı alan OHM ekibi durumu az da olsa dengede tutmaya çalıştı. Dakikalar 28’i gösterirken Crew Gaming nişancısı Madness‘in kendi ormanında yakalanması sonucu baron alan OHM ekibi bu dakikadan sonra maçı kendi lehine çevirip maçı kazanmayı bildi.

Günün 2.maçında Big Plays Incorporated Academy (BPIA) ve Ant Gaming arasında oynandı. Ant ekibinin ormancısı Rudy maça yetişemediği için 1603 Nilüfer Belediyenin nişancısı ve Ant ekibinin yedeği olan Magina, Rudy yerine ormanda oynadı. Bu arada Ant ekibi rakibi fazla beklettiği gerekçesiyle 1 yasaklama hakkı elinden alındı. Maça Ant ekibi hızlı başladı. Henüz 5.dakikada ilk kanı dökmeyi başaran Ant ekibi 20.dakikaya kadar maçı önde götüren taraf oldu. Ancak 20 ve 25.dakika arasında Ant ekibinin destek oyuncusu Scatz’ın yaptığı 2 kritik hata sonucu oyuna geri dönen BPIA, önce inhibitör daha sonra baron alarak öne geçti ve maçı galibiyetle kapatmayı başardı.

Günün üçüncü ve son maçı Secrets of Assasination (SOA) ve Dark Passage White (DPW) takımları arasında oynanacaktı fakat DPW takımının destek oyuncusu Trielbaenre, internet problemleri sebebiyle maça gelmediğinden dolay SOA ekibi hükmen galip sayıldı.

Bu maçın ardından yükselme liginin ilk haftasını Oyun Hizmetleri ekibi lider olarak kapattı. Diğer bütün ekipler ise haftayı bir galibiyet bir mağlubiyet alarak kapattı.

Yorum Yaz

E-Posta adresiniz yayınlanmayacak.