Haftanın ilk gününde ilk maç SoA ve BPI Academy arasındaydı. Clongweninin korkulan Udyr‘ı kendini yasaklattı. Buna karşılık Trixus‘un sevdiği şampiyonlardan Rengar banlandı.

Şampiyon seçiminde görmeye alışık olmadığımız bir şampiyon vardı, Volibear. Diğer şampiyon seçimleri ise şu şekilde :

Maokai – Sion

Volibear – Rek Sai

LeBlanc – Lulu

Corki – Graves

Janna – Nami

Maç esnasında iyi bir oyun sergileyen SoA takımı, bireysel hatalar sonucu maçı BPI Academy‘e kaybetti.

 

Günün ikinci maçı, ligin favori takımı Dark Passage White ve Oyun Hizmetleri arasında idi. Bu maçta Padden çok güzel performans sergiledi ve maçı kazanan taraf DPW oldu. Şampiyon seçimleri şu şekilde:

Sion – Rumble

Olaf – Nunu

LebLanc – Xerath

Graves – Jinx

Janna – Morgana

 

Günün üçüncü ve sonuncu maçı Crew ve ANT arasındaydı. Günün en güzel, en hareketli maçında şampiyon seçimi ise şu şekilde:

Irelia – Dr.Mundo

Lee Sin – Zac

Xeratch – Ahri

Vayne – KogMaw

Leona – Janna

Maçı büyük üstünlükle sürdüren Crew, yaptığı takım hataları yüzünden mağlup oldu. 18-5’lik skordan maçı çeviren ANT, hata yapmadan takım savaşlarını kazandı. Bunun iki kaynağı vardı: Yüksek hasar veren bir KogMaw ve ölümsüz tank Zac. Vermillion ve Rudy uyumunu umarım diğer maçlarda da görürüz.

Şahsi düşüncem Crew takımının çok güzel bir oyun sergiledikleri , 500 farm Vayne ve 500 farm Xerath sanki oyunu kazanmak peşinde değil de farm rekoru kırma peşindeydi. Bu hatalar maçın sonucunu değiştirdi. ANT ise asla pes edilmemesinin en önemli örneklerinden.

Yorum Yaz

E-Posta adresiniz yayınlanmayacak.