Kış mevsimi finali çeyrek final ilk gün karşılaşmaları geride kaldı. Günü tek karşılaşma ile geride bıraktık. 5 maç üzerinden oynanan Atlas-NumberOne karşılaşmasını 3-0’lık net bir galibiyetle kazanarak yarı finale çıkan ekip Atlas ekibi oldu. Yarı finalde Atlas ekibinin rakibi ligi birinci bitiren Beşiktaş E-spor ekibi olacak.

Serinin ilk maçına Atlas ekibi hızlı başladı.Alt koridora baskına gelen Atlas ekibi ormancısı Dolce Zac ile mükemmel bir elastik sapan kullanarak 3 kişiyi havaya savurdu ve Atlas ekibi nişancısı Ciyansan 2 Atlas ekibi desteği Terap1st’te 1 skor alarak ilk 10 dakikada 3-0 öne geçmeyi başardı. Oyundaki ilk ejderhayı alan ekip 11. dakikada Number One ekibi oldu. 32. dakikaya kadar Number One ekibi hep bin altın önde götürdüğü maçı kaybettiği takım savaşı sonunda öne geçti ve baron alarak serinin ilk maçını noktalamayı başardı.

Serinin ikinci maçına bu sefer hızlı başlayan ekip Number One oldu. Number One ormancısı Decagon Moon yukarıya çok güzel bir baskın yaparak ilk kanı takımına kazandırmayı başardı. İlk kandan yaklaşık 3 dakika sonra da ejderha alan Number One ekibi karşılığında yukarı koridordan bir kule kaybetti. Dakikalar 18’i gösterdiğinde ejderha etrafından yakalanan Number One ekibi 2 oyuncusunu ve üstüne ejderhayı kaybetti. Fark 2 bin altın Atlas ekibi lehine geçti. 28. dakikada Atlas ekibinin barona girdiğini gören Number One ekibi baronunda yardımıyla 2 kişiyi düşürdü ve 7 bin olan altın farkını 5 bin altına kadar çekti. 33. dakikada kendi kırmızısında yakalan Number One nişancısı Zaek ve  ormancı Decagon Moonu düşüren Atlas ekibi baronu alıp oyunu bitirmeyi başardı.

Serinin üçüncü ve son maçına hızlı başlayan ekip yine Number One oldu. Ormanda yakalanan Decagon Moon bunu kendi lehine kullanıp takım arkadaşlarının desteği ile 3 kişiyi düşürüp bir de ejderha alınca altın farkı iki bin beşyüze kadar çıktı. 24.dakikada Atlas ekibinin ormanında çıkna savaşı Number One ekibi kazanıcak derken Atlas ekibi üst koridor oyuncusu Jerome Kennen ile muhteşem bir ulti atarak 5 kişiyi sersemletti ve üstünlüğü eline alan Atlas maçı kazanmayı başardı.

Yorum Yaz

E-Posta adresiniz yayınlanmayacak.