Merhaba sihirdarlar. Geçtiğimiz haftasonu tamamlanan 2 çeyrek final maçı ile yarı final karşılaşmaları belli oldu.

Kış Mevsimi Sezonunu ilk iki sırada tamamlayan Beşiktaş E-spor Kulübü ve Dark Passage yarı finale direk katılırken, HWA Gaming, Atlas, Team Turquality, NumberOne eSports ekipleri ise yarı final biletini alabilmek için kıyasıya mücadele etti. Cumartesi günü Oynanan NR1 karşısında Atlas ekibi 3 – 0 gibi rahat bir skorla galip gelirken, HWA – TT maçı son ana kadar nefes kesti. Atlas ekibi değişen metaya çok iyi uyum sağladı ve yaptığı başarılı seçimlerle büyük bir avantaj sağladı. 2. ve 3. maçlarda Atlas’ ın daha önceki maçlarda yaptığı seçimleri engellemeye çalışan NR1 ekibi Atlas’ ı durduramadı. Ortaya koyduğu başarılı oyunla ve skorla Atlas ekibi ne kadar tehlikeli bir takım olduğunu göstermiş oldu.

Öte yandan pazar günü oynanan HWA – TT maçı, League of Legends tarihinin en çekişmeli serilerinden birisi oldu. Yaptığı başarılı transferlerle lige tutunan TT ekibi, Dark Passage ile yaptığı 2.lik maçını kaybeden HWA ekibi ile karşılaştı. Mücadelenin ilk maçı tüm günün iki ekip açısından ne kadar zor geçeceğini özetler gibiydi. HWA takımının yaptığı hataları daha iyi değerlendiren TT ekibi baron ve 4. ejder güçlendirmesini arkasına aldıktan sonra, rakibin üssüne doğru harekete geçti. Bunu gören HWA ekibi rest çekerek TT’ nin ormanından üssüne sızdı. TT ekibi zaten skor ve Baron güçlendirmesi ile yarattığı farkı takım savaşında göstermek istiyordu. Geri dönerek başlattıkları takım savaşı istedikleri gibi gitti ve HWA’ nın 3 oyuncusunu saf dışı bırakmayı başardılar. Geri dönmeye çalışan fabFabulous ve Zeitnot’ un yollarını ışınlan ile kesen LongB takım arkadaşlarını rahatlattı ve nexus kulesini kaybeden ilk takım HWA Gaming oldu.

Karşılaşmanın 2. maçında standart Lee Sin yasaklamasına ek olarak 1. karşılaşmanın yıldızı Sion ve güçlü çar Kalistayı banlayan HWA ekibi’ ne karşılık TT ekibi birinci maçtaki yasaklamaları sürdürdü. HWA ekibi günün ilk sürprizini orta koridor şampiyonu olarak bildiğimiz Dalgaların Dümencisi Fizz’ i üst koridor oyuncusunun ellerine teslim ederek başlattı. öte yandan LongB Hecarim ile son hafta oynadığı beşiktaş maçında ne kadar tehlikeli olduğunu %83 skor katılımı alarak göstermişti. Bunu bilen HWA ekibi gereken riski almaktan kaçmadı ve oyunu kazanma isteğini göstermiş oldu. Mücadelenin 4. dakikasında Sejuani yukarı koridora yaptığı baskından Fizz’ e skor çıkarmayı başardı. Ancak TT gereken cevabı alt koridorda önce Annie sonra ise Graves’ i kule altında keserek verdi.Ardından LongB üst koridorda defansim bir çizgide oyunu sürdürdü ve Sejuani alt koridora uyguladığı baskıyı artırma imkanı buldu. Ancak Sejuani alt koridora yaptığı bir baskın denemesinde Rek’ Sai ile karşılaşınca skor verdi. Bunun ardından Hecarim Bir kaç saniye sonra Fizzi kesmeyi başararak koridoru eşitledi. Fizz koridora döner dönmez oynadığı agresif oyunla hecarimi kesmeyi başardı ve tekrar öne geçti. Aldığı ejder güçlendirmesi ile oyunu dengeleyen TT üst koridorda kaybettiği kulesi ve yaptığı hatalarla skor vermeye devam etti. Koridorlarda güçlenen Fizz ve LeBlanc oyunu taşımaya başladı. Minyonlar 19. dakikada İnhibitör Kulesine kadar ilerledi. Rakibin ormanını ele geçiren HWA ekibi hem alt koridoru takımca zorladı hemde Fizz ile ayrık ittirmeye devam etti. Baskıya dayanamayan TT kulelerini birer birer kaybetti. Baron güçlendirmesi ile farkı iyice açan HWA ekibi 2. maçı büyük bir farkla kazanmış oldu.

3. maçta 15. dakikaya kadar maçı önde götüren TT ekibi çok büyük hatalar yaptı ve HWA’ nın öne geçmesine müsade etti. HWA’ nın ejderi 2. kezde almasına müsade eden TT ekibi skor vermeye devam etti. Geri kalmasına rağmen Baronuda armağan eden TT ekibi üssünü koruyamadı ve Lucian’ ın ürettiği yüksek hasar yüzünden 3′ te 3 vererek HWA’ yı seride öne geçirmiş oldu.

4. Maça moralmen avantajlı çıkan HWA ekibi ormanını Gragas’ a alt koridorunu ise 3. maçı taşıyan Lucian’ a teslim etti. Öte yandan TT ekibi’ nin oyuncuları imza şampiyonlarını aldı. Oyunun başında nazar çıkaran LongB koridor değişiminde başarılı bir iş çıkardı. TT ekibi başarılı takım oyunları ile 12. dakikada 5-0 gibi bir skora ulaştı ve ilk ejderhayı aldı. Üst koridorda baskı uygulamaya başlayan TT ekibinin yaptığı hatalar nedeniyle skor 7-4 oldu. Ardından HWA, TT ekibininin oyuncularını yakalayarak skoru eşitlemeyi başardı. İstikrarını sürdüren HWA ekibi skoru 12-9′ a getirmeyi başardı. Takım savaşını çok yanlış bir şekilde başlatan HWA ekibi 4 ejder alan TT ekibine karşılık veremedi ve ilk inhibitörünü kaybetti. Barona hamle yapan HWA ekibini yakalayan TT takım savaşını kazandı ve HWA ekibinin oyuncuları doğmadan oyunu tamamlamayı başardı. Her şey çeyrek finalin tamamlanacağı son maça kalmış oldu.

Dark Passage’ ın rakibini beklediği 5. maç defansif şekilde başladı. Oyuncular maçın öneminden dolayı son derece temkinli oynadılar. Bu yüzden maç yavaş başladı. Zeitnot’ a bir skor kaptıran TT ekibi görüşlerini iyi kullanarak ejderi katletti. Maça daha profesyonel yaklaşan HWA ekibi oyun üzerindeki kontrolünü artırdı ve farkı sürekli açtı. Orta koridorda rakibi üzerinde mükemmel bir wombo kombo uygulayamayı başaran HWA ekibi maçın koptuğu anı ilan etmiş oldu. 24. dakikada ilk inhibitörü indiren HWA ekibi oyunu uzatmadan 29. dakikada tamamlamayı başardı ve yarı finale uzanmış oldu.

narufab

Yarı finalin ilk maçı Atlas – Beşiktaş E-spor Kulübü arasında oynanacak. İkinci maç ise Pazar günü Dark Passage ile HWA Gaming arasında oynanacak.

Mücadeleden galip ayrılan ekipler 04 Nisan 2015 saat 12:00′ de Volkswagen Arena’ da Türkiye’ nin en büyüğü olmak için yarışacaklar.

kmf

Yorum Yaz

E-Posta adresiniz yayınlanmayacak.