Kış mevsimi sezonunun yavaş yavaş sonuna yaklaşıyoruz. Takımlar finale çıkmak ve o sahnede oynayabilmek için kıyasıya mücadele ediyorlar. Bugün saat 14:30 da başlayan ilk Yarı Final serisi Beşiktaş E-spor(BJK) – Atlas Gaming arasında oynandı ve BJK ekibi seriyi 3-0 gibi net bir skorla kazanmayı başardı.

Günün ilk maçında yasaklama ve seçim ekranında görmeye alışık olmadığımız bir şampiyon kendini bizlere gösterdi. Bu hafta içinde Kore liginde, orta koridorda oynanan Vladimir‘i bugün Atlas ekibinin üst koridor oyuncusu Dolce’nin ellerinde gördük. Beşiktaş E-spor ekibi maça koridor değişikliğiyle başladı. Maça hızlı başlayan BJK ekibi, ilk kanı, ormancısı Theokoles‘in orta koridora baskını sonucunda hanesine yazdırdı. Dakika 11 de ilk ejderhayı alan, sonrasında ise 3 kule almayı başaran BJK ekibi dakika 13’ü gösterdiğinde altın farkını 5 bine kadar çıkardı. BJK ekibi, Atlas ekibinin ormanında çıkan savaşta 1 skor verip karşılığında katliam yaparak farkı 10 bine çıkardı. Dakika 24’te baron aldıktan sonra farkı git gide açan BJK ekibi dakika 29 da maçı bitirmeyi başardı.

Günün ikinci maçında seçim ve yasaklama ekranında yine ilginç tercihler geldi. Geçen hafta Amerika LCS’te Gravity ekibinin orta koridor oyuncu Keane‘nin oynadığı Urgot, bu maçta Atlas ekibinin orta koridor oyuncusu Lvsyan‘ın tarafından seçildi. Pek de iyi performans sergileyemeyen Lvsyan (1-8-2) takımının maçı kaybetmesindeki en önemli etmenlerden biriydi. Bu maçta, ilk kanı yine BJK ekibi, Theokoles ile almayı başardı. Dakika 14’te 1 ejder ve 1 skor alan BJK ekibi farkı 4 bin altına çıkardı. Dakika 25’te baron alan BJK ekibi maçı yine 30 dakika altında bitirmeyi başardı.

Günün üçüncü maçında yine yine ve yine Atlas ekibi ilginç tercihler yaptı. Lvsyan‘nın elinde Katarina, Dolce‘nin elinde ise Nocturne gibi, görmeye alışık olmadığımız tercihler yapıp rakibini ters köşe yapmaya çalışan Atlas ekibi yine istediğini bulamadı. Maçın başında iyi bir oyun ortaya koyan Atlas ekibi bunun neticesinde ilk kanı alan ekip oldu. Fakat dakika 10’dan itibaren ibre hep BJK ekibini gösterdi. Jinxi yeteri kadar besleyemeyen Atlas ekibi yine aradığını bulamadı ve BJK ekibi 27. dakikada maçı bitirip seriyi 3-0 kazanmayı başardı.

Yarın bir diğer yarı final maçı Dark Passage (DP) – Hard Ware Arena Gaming (HWA) arasında saat 14:30 da LOL TV ekranlarında olacak.

Yorum Yaz

E-Posta adresiniz yayınlanmayacak.