2016 Dereceli Sezonun başlangıcı için sabırsızlanıyor musunuz? O halde daha fazla beklemeyeceğiz, çünkü tarih Riot Games tarafından açıklandı:

20 Ocak’ta 2016 Dereceli Sezonu başlıyor!

Peki sezon öncesi dönemde nasıl değişiklikler yapıldı? Yeni sezon öncesi göz atmanızı istediğimiz bir listemiz var.


Lige Yerleşme

Bu yıl da 10 maç oynayarak bir lige yerleşeceğiz. Sezonu bitirdiğimiz seviyemiz ve sezon öncesi dönemde oynadığımız oyunlar bu yerleşmede etkili olacak. Eğer daha önce lige yerleşmediysek yalnızca bu on maç göz önünde bulundurulacak.

Şampiyon Seçimi

Yeni sezonda oyuna başlamak için sıraya girmeden önce iki konum seçeceğiz veya boş olan konumu dolduracağız. Yeni “amaç seç” özelliğiyle hangi şampiyonu hangi pozisyonda oynamak istediğimizi takım arkadaşlarımızla paylaşmış olacağız. Bu seçim ekranı sayesinde oyunumuz başlamadan herkes karar birliğine varmış olacak.

Dinamik Gruplar

Tekli-Çiftli sıranın yerine getirilen Dinamik Gruplar sayesinde artık maçlarımıza yakın derecelerde olmak kaydıyla istediğimiz kadar kişi ile birlikte girebiliyoruz. Bu yeni sistem, benzer şekilde kurulan gruplarla eşleşmeyi sağlayacak şekilde tasarlandı.

Terfi Yardımcısı

Altın 1’den daha düşük bir ligdeyken bir terfi serisini kaybedersek, bir dahaki seriye girişimizde seriye en az bir zaferle başlamanız anlamına geliyor.

Ayrıntılı bilgiler için takipte kalınız. Keyifli bir sezon diliyoruz 🙂

Yorum Yaz

E-Posta adresiniz yayınlanmayacak.