-Teklifimizi kabul ettiğin için teşekkür ederiz. Bize kısaca kendini tanıtır mısın?

Ben teşekkür ederim. Tabii ki, adım Necati Akçay. 19 yaşındayım. 2013 Ramazan ayından bu yana yayın işleriyle uğraşmaktayım. Özellikle son bir kaç aydır. Bir yandan Youtube kanalım ile aktif olarak ilgileniyorum.

-Twitch’teki en popüler Türk yayıncılardan birisin. Bu başarıyı neye borçlusun?

Evet, bu başarıyı planlı, programlı -benim için en önemlisi- küfürsüz, saygılı bir şekilde yapmış olduğu bu temiz işe borçluyum.

-Twitch bir yana, Youtube’da da 100.000 abone sayısını geçmeyi başardın. İki platformda da devam edecek misin? Yoksa birini bırakıp diğerine daha çok ağırlık vermeye başlayacak mısın?

Öncelikle bu işe Twitch’te başladım, orası benim köküm diyebilirim. Her zaman canlı yayınları daha çok seveceğim, hayatımın gidişatına göre değişiklikler olabilir ama ikisini de elimden geldiğince bırakmadan en iyi şekilde sürdürmeye devam edeceğim.

-Popüleritenin yanında çok iyi bir League of Legends oyuncususun. Profesyonel bir oyuncu olmaya sıcak bakıyor musun?

Ben bu sorunun cevabını genellikle her yayınımda veriyorum. Çünkü çok fazla kişi soruyor. League of Legends oyununu 2010 Ocak ayından beri oynuyorum artık ister istemez bayağı profesyonelleştim, kendimce iyi oynuyorum ama halimden memnunum. LoL’e takılı kalmak istemiyorum, istediğimi yaparım deyip topluluk gözünde olan eğlenceli bir insan olmayı tercih ederim. 🙂

-Yayıncılığa başladığından beri büyüyen izleyici kitleni daha çok büyütmek için plan ve projelerin var mı? Kısaca bahseder misin?

Şu anda tek hedefim bu zaten: Daha yüksekleri hedeflemek. Özellikle Twitch platformunu Türkiye’ye daha çok tanıtmak diyebilirim, bilmeyen sayısı hala fazla ama ona rağmen son zamanlardaki gözlemlerime göre her gün çok fazla insan Twitch’i tanımaya devam ediyor. Özel birkaç şey var, onlar gerçekleştiğinde görürsünüz.

-Senin gibi yayın yapıp tanınmak isteyen takipçilerine ne gibi önerilerde bulunursun?

Onlara tek ve en önemli tavsiyem, işinizi düzgün yapın sağlam yapın yeter. Küfürsüz, saygılı, adam gibi yayıncılara, Youtuberlara ihtiyaç çok. Bu zaten bir süre sonra fark edilip değerlenecek hale gelecek ve emeğinizin karşılığını alacaksınız.

-Röportaj için tekrar teşekkürler. Son olarak eklemek istediğin bir şey var mı?

Ben teşekkür ederim davetiniz için son olarak buradan bu yazıyı okuyan herkese benden kalp 😛

Yorum Yaz

E-Posta adresiniz yayınlanmayacak.