Şampiyonluk ligine çıkma şansı yakalamak isteyen takımlar için Yükselme Ligi yeni formatıyla ve yeniden başlıyor!

Yenilenen formatı merak edenlere ise Riot Games Türkiye şöyle bir açıklama yapmış:

Yükselme Ligi’nin yeni formatında takımlar 15 Mart – 30 Mart tarihleri arasında 4 turnuvadan oluşan turnuva serisinde mücadele edecek. Her turnuvada ilk 16’ya giren takımlar elde ettikleri sıraya göre puan kazanacak ve 4 turnuva sonucunda en yüksek puanı toplayan 5 takım, halihazırda Yükselme Ligi’ne katılmaya hak kazanan Atlas, CREW ve Imperial’a (MeetYourMakers) katılacak. Bu 8 takım da Şampiyonluk Ligi’ne yükselme mücadelesi verecek.

Yükselme ligine katılmak isteyen takımların oyuncularının minimum Platin 5 liginde olmaları ise tek kural. Herhangi bir yaş sınırı gibi bir engel yok.

Yeni sistem dediğimiz Battlegrounds ise bu turnuvayla beraber geliyor. Maç saati geldiğinde size kod verecek, o kodla size özel açılmış odaya girecek maçınızı oynayacaksınız. Maç sonucunu ise otomatikman eşleşme tablosunda göreceksiniz. Battlegrounds’a ise League of Legends hesabınız ile giriş yapabileceksiniz. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Kayıtlar bu hafta içerisinde başlıyor. Birinci turnuva 15 Mart Salı günü başlayacak ve eğer turnuvanın tamamlanmaması durumunda 16 Mart Çarşamba günü oynanmaya devam edecek.

Herkese açık turnuvalar 30 Mart’ta sona erecek ve bu turnuvalardan gelen 5 takımla Yükselme Ligindeki 3 takımın yer alacağı Yükselme Ligi Finalleri Nisan ayında oynanacak. Riot Games Türkiye ofisinde oynanacak yarı final ve final ise 9-10 Nisan tarihlerinde oynanacak. Aynı zamanda LoL TV ekranlarından canlı olarak izleyebileceğiz.

Kaynak: LoLeSpor | 2016

Yorum Yaz

E-Posta adresiniz yayınlanmayacak.