Kader haftası başlıyor

Tam 6 haftadır takımlar kıyasıya bir mücadele içindeydiler. Bugün ise 7. hafta yani Kış Mevsimi’nin son haftası. Bu hafta, ligden direkt düşen takımın ve ayrıca ikinci olacak takımın belirleneceği hafta.

Sıralamanın en altındaki 3 takımın (Zone eSports, BPI Phoenix, NumberOne eSports) hata yapma lüksü yok. Özellikle 2 galibiyet 10 mağlubiyeti bulunan Zone eSports takımı son haftada ilk maçını, en güçlü rakiplerden biri olan HWA Gaming‘e karşı oynayacak. HWA Gaming‘in domine edici oyununa bakınca, Zone eSports‘un böylesine zorlu bir rakibi yenmesi olanaksız gözüküyor. Zone eSports, Pazar günü de Atlas karşısında yine zorlanacağa benziyor. Fakat bu maçı alması durumunda, bir ihtimal de olsa direk elenmekten kurtulma şansı var.

Ligin sonundaki diğer takımlar BPI Phoenix ve NumberOne eSports için ise işler çok karışık. Şu an bu iki takımın da 3 galibiyet 9 mağlubiyeti var. Bu da takımların düşmemek için ellerinden geleni yapacaklarının göstergesi. Ayrıca BPI Phoenix ve NumberOne eSports arasında Pazar günü bir maç olacak ve bu maç da altta kalan takımın belirlenmesinde yardımcı olacak.

Bu haftanın önemli maçlarından birisi de HWA Gaming ve Dark Passage arasında oynanacak. İki takım da Cumartesi oynadıkları maçları kazanmaları durumunda, Pazar günü oynanacak derbi sonucu, kazanan takım 2. olacak. Cumartesi günü HWA Gaming için pek zor gözükmese de Dark Passage için aynısı geçerli değil. Çünkü ligin namağlup lideri Beşiktaş Espor Kulübü ile yapacakları bir maç var. Ancak Beşiktaş Espor Kulübünün 2 taşıyıcısı nardeus ve Energy’nin bu hafta izinli olduğunu düşünürsek işler değişebilir.

Maçları izlemek için: http://twitch.tv/riotgamesturkish

İşte Karşınızda Türkiye Şampiyonluk Ligi Kış Mevsimi 7. Hafta Maçları

7mart 8 mart

 

Yorum Yaz

E-Posta adresiniz yayınlanmayacak.