2014 Sezonu, Türkiye’de League of Legends eSpor sahnesi açısından pek çok gelişmeye sahne oldu. 2015 Sezonu ise yine birçok yenilik ve büyük heyecan vadediyor. Ligin tamamen profesyonel bir yapıya kavuşmasının dışında bu sene ayrıca bizleri Türkiye’de gerçekleşecek olan Uluslararası Wild Card Özel Turnuvası heyecanı bekliyor.

de

Dünya çapında da tüm bölgeler profesyonel bir lig yapısına kavuşmak için düzenlemeler yapıyor. Bu düzenlemelerin ilk meyvesi, yakın zamanda duyurmuş olduğumuz Sezon Ortası Uluslararası Özel Turnuvası. Ancak bizi ilgilendiren çok daha önemli bir gelişme var. Bu turnuvaya NA LCS, EU LCS, LCK, LMS ve LPL bölgeleri dışında katılacak olan tek takım, Uluslararası Wild Card Özel Turnuvası etkinliğiile belirlenecek. Wild Card bölgelerini oluşturan Türkiye, Latin Amerika, Brezilya, Bağımsız Devletler Topluluğu, Okyanusya, Japonya ve Uzakdoğu Asya temsilcilerinin katılacağı turnuva, Nisan ayı sonunda Türkiye’de gerçekleşecek. Bu bölgelerin ilk mevsim şampiyonu olan temsilcileri, zafere ulaşmak için seyircinin önünde kıyasıya mücadele edecek.

Şampiyonluk Ligi maçlarının rekabet dozunu daha da yükseltecek bu gelişme ile çok daha heyecanlı bir 2015 Sezonu bizleri beklerken, takımlar şampiyonluğun hiç kolay olmadığının farkında. Şampiyonluk Ligi maçları artık her hafta sonu çevrimdışı bir ortamda oynanırken, hataya her zamankinden çok daha az yer var.

Bu süreçte, Türkiye’de düzenlenecek Uluslararası Wild Card Özel Turnuvası’na giden yolda en önemli adım olan Şampiyonluk Ligi karşılaşmalarını takip etmeyi unutmayın.

Bir Yanıt

Yorum Yaz

E-Posta adresiniz yayınlanmayacak.