“Kimi ona Dağ Sunağı diyor, kimi de Büyük Koruyucu. Biz havada duran köylerin sakinleri onu daha eski bir isimle tanırız. Evrensel bir gerçeği anlatan bir isimle. Kimilerinin bize verdiği isimle: Bard” deniliyordu…

ve beklenen haber geldi.

Yeni Destek Şampiyonu: BARD

Bard Taban Değerleri

Seviye 1 Can: 535
Seviye 1 Mana: 350
Seviye 1 Hareket Hızı: 330
Saldırı Menzili: 550
Seviye 1 Saldırı Gücü: 46
Seviye 1 Zırh: 21
Seviye 1 Büyü Direnci: 30
Seviye Başı Can: 85
Seviye Başı Mana: 50
Taban Can Yenileme: 1.08
Taban Mana Yenileme: 1.2
Seviye Başı Can Yenileme: 0.11
Seviye Başı Mana Yenileme: 0.09
Seviye Başı Saldırı Gücü: 3
Seviye Başı Zırh: 4

bard1

Bard adıyla nam salmış göklerin avaresi, maddesel boyutun ötesinde, insanların adını bile duymadığı alemleri kendine mesken edinmiştir. Kozmik dengeyi tehdit eden biri olduğunda benliği vücut bulan kadim koruyucu, büyük bir sürat ve gayretle davranarak Runeterra’yı felaketin eşiğinden kurtardıktan sonra ebedi vazifesinin başına geri döner.

Pasif: Gezginin Çağrısı

Kadim Tınılar

Bard’ın varlığı, Adalet Meydanlarında engin tınıların belirmesine neden olur. Bard topladığı tınılarla kısa süreli hareket hızı artışı, deneyim ve mana elde eder.

Micinler

Bard’ın varlığı, micin adı verilen küçük ruhları kendine çeker ve bu ruhlar onu takip etmeye başlarlar. Bard her saldırdığında, micinlerden biri fırlayıp hedefe fazladan hasar verdikten sonra manevi boyuta geri döner. Bard daha fazla tını topladıkça, onu takip eden micinlerin hem sayısı hem de gücü artar.

Q: Kozmik Bağ

bardw2

Bard’ın oluşturduğu ruhani enerji patlaması, bir hat üzerinde ilerleyerek isabet ettiği ilk rakibe hasar verir ve onun yavaşlamasına neden olur. Kozmik Bağ bir rakibe isabet ettikten sonra, enerji patlaması yoluna devam ederek ikinci bir hedefe yönelir. Duvara isabet ederse ilk isabet alan hedefi sersemletir. İkinci bir rakibe isabet ederse her iki hedefi de sersemletir.

W: Koruyucunun Mabedi

bardq2

Bard’ın büyüsüyle cisim bulan bir can çıkını, birkaç saniyeliğine çeşitli güçler kazanır. Çıkının üstünden geçen dost şampiyonlar can değeri ile kısa süreliğine hareket hızı artışı kazanır. Rakipler çıkının üstünde bir süre durarak onu yok edebilir.

E: Sihirli Yolculuk

barde2

Bard hedef alınan duvar üzerinde bir kapı açar. Kapı duvarın öbür ucuna açılır ve dost-düşman bütün şampiyonlar girip tek seferliğine bu tünelden geçebilir.

R: Kader Birliği

bardr2

Bard, kısa bir gecikmenin ardından hedef bölge içindeki tüm birimleri (dost veya düşman fark etmez; şampiyonlar, minyonlar ve kuleler dahil) duraklatır. Bu şekilde donan birimler, yeteneğin etkisi geçene kadar hasar işlemez hale gelir.

 

Elderwood Bard

bard33ebardq2

 

ebardw2

ebarde2

ebardr2

Yorum Yaz

E-Posta adresiniz yayınlanmayacak.