Yükselme liginde 1.hafta 1.gün karşılaşmaları sona erdi. Kış Mevsimi Finali için verilen arada şampiyonluk ligine çıkmak için mücadele eden takımların maçları çok büyük çekişmeye sahne oldu.

İlk maç CREW Gaming ve Oyun Hizmetleri (OHM) arasında geçti. Oyun Hizmetleri ekibi fazla zorlanmadan ilk maçı kazanmayı başardı. Günün 2.maçında ANT ve BPI Akademi (BPIA) ekipleri arasında oynandı. Büyük çekişmeye sahne olan maç bir ANT ekibine bir BPIA ekibi tarafına gitti. Maçın sonunda kazanan tarat ANT oldu.

Günün son maçı, en merak edilen maçı, Secrets of Assasination ve Dark Passage White arasındaki maçtı. Maçın ilk dakikasından son dakikasına kadar gerilimin ve stresin üst düzeyde olduğu maçta SOA ekibi 36. dakikaya kadar maçı hep önde götüren taraftı. 36. dakikada SOA orta koridor oyuncusu Flare‘in rakip ormanda yakalanmasıyla DPW maçı kendi lehine çevirmiş oldu. Maçın kuşkusuz yıldızı DPW takımının nişancısı Padden‘dı. (21-2-7) ve 345 minyon skoruyla 30 skorun 28’ne doğrudan etki eden Padden takımını galibiyete taşımaya başardı.

Yükselme Ligi heyecanı yarında devam edicek.İşte yarının programı (17 Mart 2015):

  • 19.00: OHM – CREW
  • 20.00: BPIA – ANT
  • 21.00: DPW – SOA

5 hafta sürecek Yükselme Ligi’nin ardından ilk 4’e giren takımlar, 18-19 Nisan tarihlerinde Riot Games Türkiye ofisinde gerçekleşecek olan Yükselme Ligi Finalleri’ne katılacak. Yükselme Ligi Finalleri’nde 1. sırayı alan ekip direkt olarak Şampiyonluk Ligi’ne yükselirken; 2. ve 3. takım ise Şampiyonluk Ligi 7’ncisi ve KMF 6’ncısı ile play-off oynayacak.

Yorum Yaz

E-Posta adresiniz yayınlanmayacak.