ANT ekibi son günlerde çok büyük bir iddiayla çalkalanıyor. LoL kulislerinde dönen iddiaya göre, takıma yeni gelen yabancı nişancı Vermillion maç esnasında script kullanarak kendisine haksız kazanç sağladı. Maç esnasında farkedilmeyen bu olayı, maçın görüntüleri ortaya çıkardı.

Ligin 2. haftasında aynı ekibin destek oyuncusu Jannabella, turnuva boyunca başkasının hesabı ile oynamış ve Riot Games tarafından tespit edilmişti, ardından da Jannabella turnuvadan yasaklanmış, onun yerine destek rolüne Scatz gelmişti. Art arda bu kadar skandal yaşayan ANT Gaming, script iddiası ile ilgili kendi Facebook sayfalarından yaptıkları açıklamada, son kararı Riot Games‘in vereceğini, kendilerinin ise bu karar çıkana kadar suçlu olarak nitelendirilemeyeceğini bildirdi.

Hatırlanacağı üzere ANT Gaming’in, daha önce Point Blank takımı hileden ceza almıştı.

 

 

İlgili Video

Maçın Tamamı

2 Yanıt

 1. Yunus Emre Uzun

  Xerath’ın ilk Q sundan kaçması imkansız.
  Çünkü Q onu duvara sıkıştırıyor. Yani o Q dan kaçabilmesi için resimde işaretlediğim “tıklaması gereken nokta” olan çok ama çok dar olan o Kog ile duvar arasında ki noktaya tıklaması gerekir. Hiç bir oyuncu o kadar dar bir noktaya tıklayamaz. Çünkü kullandığı şampiyonunda bir HitBox’ı var. Oyunda her nesnenin olduğu gibi. Oyuncu o resimde gösterdiğim dar alana bile faresini götürüp tıkladığında kendi şampiyonunun HitBox’ına tıklayacaktır. Yani kendi şampiyonunun üstüne tıklamış olacaktır.
  Neden çünkü şampiyonun ne kadar küçük bile olsa HitBox boyutu bellidir. O ne kadar oradaki dar noktaya tıklamış bile olsa şampiyona tıklamış olacaktır.
  Buda olduğu yerde beklemesine sebep olur. (Oyunda kendi üstünüze tıklayınca hiç bir yöne ilerlemezsiniz.)
  Neden şampiyona tıklamış olur. Biz her ne kadar karakterden o arada ki noktayı görmüş bile olsak bizim gördüğümüz karakterin 3d modellemesidir. Karakterin HitBox’ı (tıklama yada işleme noktası) daha büyüktür.
  Zaten o noktaya tıklamak imkansız öyle bir anda ki dediğim gibi tıklayınca da yukarıda anlattığım olay olacaktır. Ayrıca o noktayı birazcık kaydırıp haritanın duvar kısmına tıklamış olsaydı. Şampiyon o noktaya gitmeye çalışıp sağa doğru açılıcaktı (yani Xerath’ın Q sunun üstüne).
  Dediklerimi bir oyuna girip denerseniz hepsi harfiyen olacaktır.
  Burada normal bir durum olmadı gayet açık ve net.
  Ayrıca bu da bunu güçlendiriyor.
  “Hatırlanacağı üzere ANT Gaming, daha önce Point Blank takımı hileden ceza almıştı.”

  Resim 1: http://i.hizliresim.com/6ZzRkk.jpg
  HitBox nasıl bir şey: http://i.hizliresim.com/mG9lz2.jpg

  Cevapla
  • Sinan Gökmen

   O noktaya tıklamasına gerek o yerden geçmeye yönlendirebileceği dışarıda bir noktaya da tıklayïp sanırsam x tuşuyla şampiyon hareketini o noktada durdurabilir. Ama görüntülerden böyle bi şeyi bu kadar kısa bir zamanda yapması script olma ihtimalini daha yüksek tutuyor.

   Cevapla

Yorum Yaz

E-Posta adresiniz yayınlanmayacak.